Персоналії

Борис Чуприна

Головний режисер театру
Народний артист України

Про головного режисера театру Бориса Чуприну найкраще розповідають його чисельні статті, де він виступає як професіонал своєї справи енергійний, чуйний та закоханий у свій театр.
Театром ляльок, розповідає Борис Чуприна, я зацікавився певною мірою випадково. Мій батько - професіональний художник, тож і мене з дитинства прилучав до живопису. Але згодом я захопився театром і, одержавши освіту, шукав шляхи поєднання цих двох інтересів. Театр ляльок несподівано став для мене отим бажаним синтезом, де я й намагаюся реалізувати своє захоплення чистим театром і образотворчим мистецтвом.
Звичайно, у кожного свої шляхи і мотиви приходу до театру. Мене особисто насамперед цікавить поєднання в ньому багатьох мистецтв - акторської гри, образотворчого мистецтва, рухомої скульптури, музики і водночас метафорична природа образності.
Сьогодні в нашому репертуарі «Русалонька», «Героїчні пригоди Котигорошка», «Дванадцять місяців», «Маленький принц» плануємо здійснити вистави за мотивами українських міфів, працюємо над літературними творами різних жанрів і стилів, використовуємо різні принципи ляльководіння... Щоправда, критики інколи дорікають, що в наших спектаклях надто багато, як для традиційного театру ляльок, живого плану. Можливо це й так, але сьогодні така форма гри мене найбільше цікавить. Зрештою, думаю, режисер, як і будь-який інший митець, має право на улюблені прийоми. Втім, усе залежить від ставлення до театру в цілому. Побутує думка, дуже поширена до речі, що театр вище за життя, тобто мистецтво підноситься над життям, або навпаки - мистецтво прислуговується життю. Думаю, це хибна думка. Як на мене, мистецтво є лише одним з виявів життя. Ні мистецтво, ні життя один одному не підпорядковані. Це майже синоніми. Мистецтво - чарівна гра, дарунок богів. Тому особисто я дуже скептично ставлюся до того, що зветься ремеслом і законами. Хіба ж існує ремесло життя? Існує лише один загальнолюдський закон: жити заради життя.
Таким чином Борис Чуприна - головний режисер Херсонського обласного театру ляльок, Народний артист України, оцінює роботу театру, як черговий етап загального розвитку херсонської культури і сподівається на нові творчі злети.
Тривалий час Борис Володимирович працює доцентом кафедри культурології Херсонського державного університету.