Борис Чуприна
Головний режисер театру
Народний артист України

Про головного режисера театру Бориса Чуприну найкраще розповідають його чисельні статті, де він виступає як професіонал своєї справи енергійний, чуйний та закоханий у свій театр.
Театром ляльок, розповідає Борис Чуприна, я зацікавився певною мірою випадково. Мій батько - професіональний художник, тож і мене з дитинства прилучав до живопису. Але згодом я захопився театром і, одержавши освіту, шукав шляхи поєднання цих двох інтересів. Театр ляльок несподівано став для мене отим бажаним синтезом, де я й намагаюся реалізувати своє захоплення чистим театром і образотворчим мистецтвом.
Звичайно, у кожного свої шляхи і мотиви приходу до театру. Мене особисто насамперед цікавить поєднання в ньому багатьох мистецтв - акторської гри, образотворчого мистецтва, рухомої скульптури, музики і водночас метафорична природа образності.
Сьогодні в нашому репертуарі «Русалонька», «Героїчні пригоди Котигорошка», «Дванадцять місяців», «Маленький принц» плануємо здійснити вистави за мотивами українських міфів, працюємо над літературними творами різних жанрів і стилів, використовуємо різні принципи ляльководіння... Щоправда, критики інколи дорікають, що в наших спектаклях надто багато, як для традиційного театру ляльок, живого плану. Можливо це й так, але сьогодні така форма гри мене найбільше цікавить. Зрештою, думаю, режисер, як і будь-який інший митець, має право на улюблені прийоми. Втім, усе залежить від ставлення до театру в цілому. Побутує думка, дуже поширена до речі, що театр вище за життя, тобто мистецтво підноситься над життям, або навпаки - мистецтво прислуговується життю. Думаю, це хибна думка. Як на мене, мистецтво є лише одним з виявів життя. Ні мистецтво, ні життя один одному не підпорядковані. Це майже синоніми. Мистецтво - чарівна гра, дарунок богів. Тому особисто я дуже скептично ставлюся до того, що зветься ремеслом і законами. Хіба ж існує ремесло життя? Існує лише один загальнолюдський закон: жити заради життя.
Таким чином Борис Чуприна - головний режисер Херсонського обласного театру ляльок, Народний артист України, оцінює роботу театру, як черговий етап загального розвитку херсонської культури і сподівається на нові творчі злети.
Тривалий час Борис Володимирович працює доцентом кафедри культурології Херсонського державного університету.

© 2020 Херсонский Академічний обласний театр ляльок.
Designed By Glory