Персоналії

Ольга Шаламова

Ольга Шаламова

Актриса театру

В душі Ольга завжди мріяла бути актрисою, але боялася собі в цьому зізнатися. Закінчивши середню школу, вона твердо вирішує стати журналістом-міжнародником і поступати в Дніпропетровський університет на факультет іноземної філології. Але приїхавши до Дніпропетровська, вона вирішила спробувати долю і здала документи до театрального училища (до випробувань в університет залишався цілий місяць). І відбулося диво - Ольга поступила на відділення актор театру ляльок. Це відбулося невипадково, Ольгу завжди цікавила робота з малечею, спілкування з нею, тому вона обрала саме цю професію.
Своїм вчителем і наставником в училищі Ольга вважає Світлану Іванівну Крилову і Віталія Інокентійовича Ковалевського, а в житті - свою мати, яка завжди підтримувала доньку і надавала цінні і мудрі поради: "Роби все в житті на совість. Спочатку буде важко, але потім... якщо хто-небудь спитає "хто зробив цю роботу?" і почує "Шаламова", то знає,тоді все добре, все зроблено, як і треба".
З 1985 року Ольга Шаламова актриса Херсонського обласного театру ляльок. За роки роботи в театрі було усе - і злети і падіння, і, навіть, ухід з театру. Повернутися здавалося важким, майже неможливим кроком, але, завдяки підтримці друзів та допомоги близьких, ця завада була переборота і почався період підкорення нових вершин.
Ольга не знає про яку роль мріє. Вона просто любить свою роботу, прагне до праці, любить бачити щасливі очі дітей, їх посмішки та чути їх голосний сміх.
Ольга Шаламова вдало працює як режисер-постановник та автор п'єс. Її вистави: "Не страшний нам сірий вовк" У.Дрижак, О.Шаламова., "Інший світ" О.Шаламова (за казкою Г.Х.Андерсена), були запрошені на Міжнародний фестиваль "Інтерлялька 2004", та Міні-фестиваль "Лялькове рандеву м. Чернігів-2005".
У 2009 році актриса отримала почесний диплом фестивалю "Мельпомена Таврії" "За кращу жіночу роль другого плану", за роботу у виставі "Дюймовочка" за казкою Г.Х.Андерсена.
У 2010 році вона обрана головою первинного осередку міжнародної організації лялькарів UNIMA? у Херсонському театрі ляльок.
Молодь театру сміливо може брати приклад з актриси Ольги Шламової.

 

Повернутись