Персоналії

Тамара Шумаріна

Тамара Шумаріна

Актриса театру
Завідуюча трупою театру
Заслужена актриса України
Кавалер Ордену Княгині Ольги ІІ ступеню

Бажання стати актрисою в Тамари з'явилося ще з дитинства. Тому після закінчення школи вирішила поступати в театральний інститут. Спробувала, але не вийшло, і от доля привела її в Херсонське культурно-освітнє училище на режисерське відділення. На останньому курсі представилася можливість побачити вистави Московського театру ляльок. І Тамара відчула, що вона хоче займатися саме цим видом мистецтва. Далі все складається вдало - вона акторка Херсонського обласного театру ляльок. Перша вистава - "Золота чайка", перший режисер - Наталія Бучма, перша лялька в руках і перша репетиція. Це був 1971 рік.
За 38 років роботи в театрі Тамара Аркадіївна прожила важке і цікаве життя. Було все, тільки не було байдужості до роботи. Вона дуже любить театр - це її будинок, її вітчизна. Ніщо не проходить для неї безслідно: чи то зустріч з новим режисером чи гастролі, зустріч з новим глядачем, робота з новим актором і введення його у виставу, чи робота над новою п'єсою. На її рахунку близько 90 ролей у 70 виставах, і при всьому тому почувається величезний потенціал і бажання працювати.
Найяскравіші спогади за всі ці роки - це прихід у театр заслуженого артиста РСФСР Тадеуша Варжало - дивовижного актора, художника, педагога, режисера, конструктора ляльок. Він став для Тамари Аркадіївни всім: вчителем, другом, помічником. Спілкування з Тадеушем Мечиславовичем дало гарний результат - актриса Тамара Шумаріна відрізняється організованістю, внутрішньою зібраністю і працездатністю.
У 1997 році разом з творчою групою театру Т.Шумаріна приймала участь у великому спільному театральному проекті з "Трестел театр компані" (Англія) у виставі "Блаженний світ Брейгеля". Робота актриси мала великий резонанс у англійській та українській пресі. Тривалий час Т.Шумаріна поєднує сценічну працю з обов'язками завідуючої трупою театру та ретельно ставиться до роботи з молодими акторами щиро передаючи їм свою майстерність. Під час роботи в колективі Т.Шумаріна вдало створила декілька вистав як режисер - постановник, активно залучивши до них молодь театру: "Небезпечний шлях" В. Демченко; "Пригоди агента Огірка" Б. Чуприни; концерту "Ляльки сміються". Різноманітна низка створених актрисою ролей дала змогу режисерам провести чотири бенефіси актриси, які щиро сприймалися глядачем як справжнє свято театру.
У 1991-му році Тамара Шумаріна отримала почесне звання Заслужена актриса України.
У 2005-му році Тамарі Аркадіївні було присвоєно орден "Княгині Ольги" ІІІ ступеня.

 

Повернутись