Персоналії

Ольга Гоноболіна

Ольга Гоноболіна

Головний художник театру
Заслужений художник України


Ольга Гоноболіна вважає, що дуже важливо у житті визначити свій фах. Ользі у цьому допомогли її батьки, виховуючи у творчій атмосфері. Вона отримала поетапну художню освіту: художня школа, художнє училище м. Сухумі, потім ЛВХПУ їм. В.Мухіної у м. Ленінграді - кафедра дизайну. За розподілом працювала у Латвії.
У 1993 році отримала запрошення приїхати у Херсон для роботи головним художником театру ляльок.
Дитяча мрія стати мультиплікатором здійснилася у театрі ляльок. Маючи високу професійну майстерність, Ольга органічно вписалася у роботу театру і освіжила її неординарним підходом до творчого процесу.
В авторському виконанні ляльок Ольга Чарльзівна використовує своє багатогранне дарування скульптора, стиліста, дизайнера.
За 15 років роботи у театрі Ольга має завидний репертуар своїх постановок. Це низка різнопланових вистав та концертів, програм, розрахованих на різну вікову категорію глядачів.
У 1994 році художниця отримала диплом Міжнародного фестивалю театрів ляльок "Інтерлялька 94" "За кращу сценографію до вистави "Гонець у пекло". У 2010 році диплом Міжнародного фестивалю "Мельпомена Таврії" "За сценографію до вистави "Легенда про отамана Сірка".
Неодноразово художниця запрошувалась на постановки до обласного Академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша. Також Ольга Гоноболіна мала ангажемент як художник-постановник у Миколаївському обласному театрі ляльок та інших театрах України.
Тривалий час Ольга Чарлзівна працює викладачем у Херсонському державному університеті на кафедрі образотворчого мистецтва.
Крім того художниця всі ці роки плідно працює над оформленням концертів та міських свят, створенням фірмових стилів для організацій і, звичайно, творча робота для душі: графіка, дрібна пластика, сувеніри.
Ольга Гоноболіна має почесне звання Заслужений художник України, вона є членом Національної спілки художників України, членом Національної спілки театральних діячів України, членом Міжнародної організації лялькарів UNIMA. Художниця плідно працює творчо, беручи участь в обласних та загальноукраїнських виставках.

 

Повернутись